Dula

Dula je speciálně vyškolená žena, která poskytuje především psychickou a fyzickou oporu ženě během těhotenství, porodu i v období poporodním.

Dula provází ženu a její rodinu jedinečným a neopakovatelným obdobím života, jakým je přivedení dítěte na svět. Poskytuje laskavou podporu, kvalitní informace, trpělivě ženě naslouchá a pomáhá v nelehkých situacích. Pečuje o ni v těhotenství, během porodu i v šestinedělí.

Pokud jste se rozhodla, že chcete mít po dobu svého těhotenství, porodu či šestinedělí po svém boku dulu, bude mi ctí, pokud jí budu právě já. Naše společná cesta může začít kdykoliv v průběhu Vašeho těhotenství, ať už jste v 6. týdnu nebo 36. týdnu.

Jsem tu, abych Vás provedla těhotenstvím, porodem a pomohla Vám cítit se silná, klidná a sebejistá. Poskytuji ženě podporu, nabízím odpovědi na otázky a schopnost naslouchat.

Když si žena projde těhotenstvím a porodem, je vždy jiná, než byla předtím. Je proměněná a mnohem víc rozumí životu. Přivést na svět dítě znamená vykoupat se v prameni života.

Federick Leboyer